Ubezpieczenie od utraty dochodu dla radcy prawnego

Na blogu agentubezpieczeniowy.szczecin.pl, pisaliśmy już dotychczas na tematy związane z ubezpieczeniami od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla radcy prawnego

Dziś pochylimy się nad tematem ubezpieczeń od utraty dochodu dla radcy prawnego.

Ubezpieczenia dla radców prawnych

Agent ubezpieczeniowy w Szczecinie, ale i ogólnie w zachodniopomorskim, może Ci pomóc w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu.

Jednym z ubezpieczeń które wybierają nasi klienci – adwokaci ze Szczecina i okolic, jest ubezpieczenie od utraty dochodu.

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu dla radcy prawnego

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest dostępne dla radców prawnych, którzy chcą zabezpieczyć swoją pracę na wypadek utraty dochodu. Jak działa to ubezpieczenie? Przeczytaj poniższe punkty:

  1. Zanim radca prawny kupi ubezpieczenie, musi podać średni uzyskiwany dochód, na podstawie którego ustalona zostanie wysokość składki.
  2. Radca prawny podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu i wpłaca składkę.
  3. W przypadku choroby radcy prawnego (lub innych zdarzeń opisanych w umowie), radca prawny może otrzymać równowartość swojego miesięcznego dochodu.
  4. Ubezpieczenie od utraty dochodu może pomóc radcy prawnemu utrzymać swoją sytuację finansową, gdy nie jest w stanie pracować z powodu choroby lub innych okoliczności.
  5. Warto jednak pamiętać, że koszt ubezpieczenia od utraty dochodu dla radcy prawnego może być uzależniony od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia czy rodzaj wykonywanej pracy.

Jaki jest zakres ubezpieczenia od utraty dochodu dla radcy prawnego

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla radcy prawnego obejmuje wiele sytuacji, w tym nieszczęśliwe wypadki i choroby. Zakres polisy jest wyłącznie ochronny i może obejmować:

  • śmierć radcy prawnego w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • całkowitą trwałą niezdolność do pracy radcy prawnego wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
  • całkowitą okresową niezdolność do pracy radcy prawnego wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby.

W przypadku wystąpienia takiej sytuacji, ubezpieczyciel może wypłacić równowartość miesięcznego dochodu radcy prawnego, który został podany w momencie zawarcia umowy ubezpieczenia.

O ubezpieczeniach od utraty dochodu dla radcy prawnego możesz przeczytac więcej tutaj.
Link do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, znajdziesz tutaj.

Oczywiście nie tylko prawnicy jeżdżą luksusowymi autami, ale warto też się dowiedzieć jak zabezpieczyć od kradzieży luksusowy samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *